Amerikaanse expediteur kiest Nederland als springplank voor international expansie
Amsterdam wordt de eerste buitenlandse vestiging van de Amerikaanse expediteur Pilot Freight Services. Nederland moet dienen als springplank voor een mondiale expansie, aldus topman Richard Phillips.
Pilot Freight uit de staat Pennsylvania maakte de plannen bekend bij de presentatie van de jaarcijfers over 2010/2011. Het expeditiebedrijf heeft voor Amsterdam gekozen vanwege de nabijheid van de luchthaven Schiphol en de Rotterdamse zeehaven, aldus Phillips.
De Amerikaanse expediteur zegt met 75 vestigingen tot de grootste expediteurs in de VS te behoren, maar internationaal altijd gebruik te hebben gemaakt van internationale agentennetwerken. Met de eigen vestiging in Nederland komt daar nu deels een einde aan.
Pilot Freight behaalde over het gebroken boekjaar 2010/2011 een omzet van 423,5 miljoen dollar, een stijging van 30%. Vooral de omzet uit het internationaal vervoer groeide met 60% bijzonder sterk, aldus de expediteur.