Kroongetuige vertraagt zaak-Scholten
De verdediging van de Rotterdamse ex-havendirecteur Willem Scholten mag een Egyptische getuige horen. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam vanochtend bepaald. Door het horen van de door de verdediging als 'kroongetuige' omschreven Egyptenaar wordt het proces tegen Scholten met enkele maanden vertraagd. De inhoudelijke behandeling van het havenschandaal zou aanvankelijk vandaag beginnen.
Het Openbaar Ministerie vermoedt dat de Egyptenaar is betrokken bij het witwassen van steekpenningen die Scholten van Joep van den Nieuwenhuyzen zou hebben ontvangen. Het zou gaan om een bedrag van ruim 1,2 miljoen euro, overgemaakt op een Zwitserse bankrekening in drie tranches tussen maart 2001 en november 2002. Het geld was een tegenprestatie voor de garanties van het Havenbedrijf Rotterdam voor bankleningen aan Van den Nieuwenhuyzens RDM-concern.
Volgens het OM heeft Scholten na het uitkomen van de zaak 'in allerijl' het geld van de Zwitserse rekening gehaald en doorgesluisd naar de Egyptenaar. Het televisieprogramma NOVA berichtte maandagavond dat het OM een fax heeft aangetroffen bij de betreffende bank waarin Scholten verzoekt om de rekening op te heffen en alle sporen ervan te vernietigen. Bekijk dat item van NOVA hier.
Overigens is de verwachting dat de Egyptenaar, die Scholten kent uit zijn tijd bij Smit Internationale in de jaren tachtig, niet bereid is om vragen te beantwoorden en zich zal beroepen op zijn verschoningsrecht.
| Het nieuws van DeLloyd.be |
Griekse vrachtwagenchauffeurs opgevorderd
CMA CGM investeert in multimodale terminal in Le Havre
Onderzoek naar barge service center op Maasvlakte
DB weer op groeikoers
Sterk eerste halfjaar voor DP World
Dentressangle zet groeicijfers neer in eerste semester
Lloyd TV van 29 juli 2010
Luchtvrachttrafiek groeit met 28,3% in eerste semester
Alcoholverbod voor beroepschauffeurs in Italië
Transport Jonckheere is failliet
Opnieuw autotransporter in brand gestoken, Febetra "ongerust"
Weinig freighters gesleten in Farnborough
Op- en afvaartregeling Antwerpen wijzigt
Vlaanderen investeerde vorig jaar minder in havens
Eerste Franse "spooroperator over korte afstand" actief
Vrachtomzet Air France-KLM klimt fors hoger
Pleidooi voor uitstel deadline 100% scanning
Jonge Waal beste Belgische "Young European Truck Driver"
Volvo Trucks boekt meer winst dan verwacht






