9 maart 2010

CKYH plant vijfde Verre Oostendienst

Naar jaarlijkse gewoonte herschikken Cosco, "K" Line, Yang Ming Line en Hanjin Shipping in het voorjaar hun gezamenlijke lijndiensten. De vier Aziatische rederijen zijn volop bezig om de rotaties van hun loops bij te sturen.

HanjinHet zomeraanbod zal gebaseerd zijn op vijf diensten. Vanaf mei zullen negen containerschepen van Hanjin (6.655 teu) een nieuwe NE5 tussen Noord-China en Noord-Europa beginnen. Rotterdam wordt de enige Beneluxhaven voor deze extra dienst. Dat laatste geldt ook voor de NE1 dienst, die nu ook nog Antwerpen aanloopt.

 

Toch wint ook de Scheldehaven bij de herschikking, want in het nieuwe zomerschema krijgt Antwerpen een aanloop van de NE2, NE3 en NE4. Dat is een wekelijkse aanloop meer dan nu. Omdat de vloot van de vier rederijen over de loops herverdeeld wordt, komt er tevens een einde aan de situatie dat Cosco en Hanjin samen schepen voor een dienst leveren, die in Antwerpen aan twee verschillende terminals behandeld wordt.

 

Behalve het duo PIL/Wan Hai en de CKYH-alliantie, plant ook The Containership Company (TCC) een nieuwe dienst tussen de Far East en Europa. TCC wil Taicang met Rotterdam en Hamburg gaan verbinden. Taicang ligt op zo'n vijftig kilometer van Shanghai. TCC hoopt dat de locale verladers de nieuwe dienst zullen gebruiken om te besparen op het voortransport naar de laadhaven.

RSS
Reageer op dit artikel Doorsturen Afdrukken
Gerelateerde dossiers:
- Verre Oosten en China





Helaas is het nieuws van deze bron op dit moment niet beschikbaar.
Poll

Volledig op de hoogte voor €