8 maart 2010

Vervoerders optimistischer over toekomst

Vervoerders zien de toekomst wat optimistischer in. Uit de Transportmarkt Barometer van de marktonderzoekers Progtrans en ZEW over het eerste kwartaal blijkt dat de meeste vervoerders voor de komende zes maanden een duidelijk prijsherstel verwachten. Men ziet ook een aanhoudende groei van de wereldhandel. Maar er zijn flinke verschillen tussen modaliteiten. Zo is vooral de binnenvaart nog zeer terughoudend.

Ondernemers in het wegvervoer, in het gecombineerd vervoer en in het transport van pakjes en expresstukken zien het komende halfjaar met vertrouwen tegemoet. Dat geldt ook voor de meeste verladers. In het klassieke spoorvervoer zijn de verwachtingen getemperd en dat geldt dus helemaal voor de binnenvaart.

 

Voor het grensoverschrijdend vervoer zijn de prognoses aan de gunstige kant. Dat geldt evenwel niet voor het vervoer van en naar Oost-Europa, waar het economisch herstel ver achter ligt bij dat in het westen.

 

Progtrans/ZEW ondervroeg een panel van driehonderd experts bij zowel verladende als vervoerende bedrijven. Die denken in meerderheid dat de vrachttarieven zich gaan herstellen. Maar ook op dat vlak zijn er verschillen tussen modaliteiten. Prijsherstel wordt vooral voorzien in het weg- en het gecombineerd vervoer. Dat geldt ook voor zee- en luchtvracht. In de binnenvaart hangt het af van de ladingsoort. In de tankvaart bijvoorbeeld gaat het nog slecht.

 

RSS
Reageer op dit artikel Doorsturen Afdrukken





Helaas is het nieuws van deze bron op dit moment niet beschikbaar.
Poll

Volledig op de hoogte voor €