Noordpool binnen tien jaar bevaarbaar
Professor Peter Wadhams van de Universiteit van Cambridge baseert zijn uitspraken op recent onderzoek van een expeditie. Die boorde 1.500 gaten in de ijslaag op de Noordpool tijdens een 435 kilometer lange trektocht. Daaruit bleek dat het merendeel van de ijsschotsen bestaat uit ijs dat in één winter is gevormd en dus ook elke zomer weer smelt.
Het is al langer bekend dat de ijskappen smelten, onder meer door opwarming van de aarde. De voorspelling dat de Noordpool al binnen enkele jaren in de zomer bevaarbaar is, is echter nieuw. Veel landen hebben al aanspraak gemaakt op de toekomstige wateren, waar vermoedelijk veel olie te vinden is. Ook kunnen sommige handelsroutes aanzienlijk verkort worden door via de Noordpool te varen.
Een ander effect is dat de aarde er vanuit de ruimte heel anders uit zal komen te zien. In plaats van het witte noorden dat onze planeet nu kenmerkt, zal de top blauw worden.
| Het nieuws van Truckstar.nl |
Griekse chauffeurs moeten staking stoppen
Truckfabrikanten weer in de zwarte cijfers
Vrachtwagen-pyromaan in België
Huzarenstukje van Kandt
Universiteit Utrecht: Chauffeur leeft ongezond
Truckstar Festival leeft in Europa
De verkiezingsuitslagen
Dave Roovert wint Nederlandse Scania YETD-finale
Rob Waasdorp heeft de mooiste!
Spannende eerste dag op Assen
De eXtreme Volvo: Het werd stil op Assen
TT-Circuit loopt vol
Het Truckstar Festival barst bijna los!
Volvo lanceert online truckers community
Transportbedrijf Iterson Meteren moet op slot
Hooi vat vlam op oplegger
Geen straf voor Rabelink Doetinchem
Britse staatssecretaris loopt niet warm voor LZV
Gewijzigde opstapplaats konvooi Leeuwarden






