16 april 2009

Meeste Duitse schippers weten recessie uit te zingen

Het gaat slecht in de Duitse binnenvaart, maar de recessie heeft tot dusver nog geen slachtoffers gemaakt. Dat zegt directeur Jens Schwanen van het Bundesverband Binnenschiffahrt. Volgens Schwanen hebben schippers en binnenvaartreders in de afgelopen goede jaren voldoende financiële weerstand opgebouwd om het nog een tijdje uit te zingen. Intussen liggen de binnenhavens aan de Rijn en andere vaarwegen wel steeds voller met werkeloze schepen.

De binnenvaart wordt vooral getroffen door de zware teruggang in de staalindustrie, de chemie, de autoindustrie en de machinebouw. Het vervoer van erts en ijzer daalde in januari volgens Schwanen met 40 procent. Sommige reders zagen het vervoer in die maand dalen tot de helft van het volume een jaar eerder. Schwanen heeft tot nu toe geen signalen van leden opgevangen dat de toestand zich zou verbeteren.

 

Schwanen stelt vast dat de overcapaciteit in de binnenvaart de prijzen in de hele markt onder druk zet. Schepen waarmee normaliter bijvoorbeeld erts wordt vervoerd, worden nu aangeboden voor het transport van consumptiegoederen en veevoer. Alleen de tankvaart weet zich enigszins aan de recessie en de prijzenslag die hiervan het gevolg is, te onttrekken. De tankvaart is immers een totaal andere markt, die hoge investeringen vereist.

RSS
Reageer op dit artikel Doorsturen Afdrukken


Lees meer over: reders  binnenvaart  chemie 



Het nieuws van Navingo
Thermometer kwaliteitsborging
Historische schepen in Doesburg
Olietanker aan de grond bij Noordpool
MSC huurt opgelegde Maersk boten
Beroepsvaartsluizen in 2011 naar Topshuis
‘Benut Zuid-Hollandse vaarweg beter'
On Deck exclusief distributeur Nexus Marine en Silva
Crisis en milieu stimuleren maritieme innovatie
Weer olieplatform in Golf van Mexico ontploft
Aanvaring met Belgische olietanker in China

Poll

Volledig op de hoogte voor €