PIL en Wan Hai staken Verre Oosten-dienst
De Far East Europe Service (FES) van Pacific International Lines (PIL) uit Singapore en Wan Hai Lines uit Taiwan wordt volgende maand gestaakt. Het redersduo blijft tussen Noord-Europa en het Verre Oosten actief via een slotcharter bij de Chinese rederij Cosco.
In de FES van PIL en Wan Hai varen acht containerschepen van 4,250 teu en een negende van 3.000 teu. Met dergelijke kleine schepen konden de twee moeilijk concurreren tegen reders met grotere eenheden en dus lagere slotkosten. Ter vergelijking: de lading van PIL en Wan Hai zal voortaan meegaan met Cosco-schepen van 8.400 tot 10.060 teu.
Het vaarschema van FES omvat in Europa aanlopen in achtereenvolgens Rotterdam, Hamburg en Antwerpen. Bij Cosco kan in diezelfde havens geladen worden voor Singapore, Shanghai, Ningbo, Xiamen, Hongkong en Nansha. Dat vaarschema stemt grotendeels overeen met dat van FES (Port Kelang, Singapore, Shanghai, Ningbo, Hongkong en Shekou).
De FES is al de vierde loop die tussen Noord-Europa en het Verre Oosten sneuvelt omwille van een lichte daling van het ladingaanbod en lage tarieven. Onlangs hebben ook Zim, de New World Alliance en Maersk Line diensten geschrapt of de opheffing ervan aangekondigd.
Met het verdwijnen van de loops van Zim en PIL/Wan Hai blijven op het vaargebied nu slechts twee diensten over die met ‘kleine' panamax-tonnage verzekerd worden. Dat zijn de CNX van Hanjin en de vijfde loop (EU5) van de Grand Alliance.
| Het nieuws van Truckstar.nl |
Griekse chauffeurs moeten staking stoppen
Truckfabrikanten weer in de zwarte cijfers
Vrachtwagen-pyromaan in België
Huzarenstukje van Kandt
Universiteit Utrecht: Chauffeur leeft ongezond
Truckstar Festival leeft in Europa
De verkiezingsuitslagen
Dave Roovert wint Nederlandse Scania YETD-finale
Rob Waasdorp heeft de mooiste!
Spannende eerste dag op Assen
De eXtreme Volvo: Het werd stil op Assen
TT-Circuit loopt vol
Het Truckstar Festival barst bijna los!
Volvo lanceert online truckers community
Transportbedrijf Iterson Meteren moet op slot
Hooi vat vlam op oplegger
Geen straf voor Rabelink Doetinchem
Britse staatssecretaris loopt niet warm voor LZV
Gewijzigde opstapplaats konvooi Leeuwarden






