Nieuwsblad Transport | Article
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerreus van MSC botst tegen Berendrechtsluis
Maasvlakte 2 is open (+foto's)
ABN Amro: niet méér vervoeren, maar slimmer
Bouw derde spoor kan in 2014 van start
CBRB: ‘We stoppen ermee’
Zim sluit zich aan bij China Shipping
EU wil meer concurrentie met haven Rotterdam
'Goedkopere' Maasvlakte vandaag geopend
‘Modal shift op schema’ (+video)
'Binnenvaartfusie gaat door'
Poll
All-in tarieven, dat zouden alle rederijen moeten doen
Ja, eindelijk transparante prijzen
Niet doen, want rederijen verliezen mogelijkheid om inkomsten te krijgen
Het verandert weinig, want eigenlijk doen ze het nu al
Anders, namelijk...
Stem
Bekijk de resultaten
Printen
Share
|
Grootste containerschip ter wereld bijna klaar (+ foto’s)
24 oktober 2012
De ‘CMA CGM Marco Polo’ van 16.000 teu zal op 7 november in Ningbo de eerste containers aan boord nemen en begint dan aan de maidentrip voor de FAL1 Service naar Noord-Europa.
De nieuwbouw onttroont de ‘Emma Maersk’ van 15.550 teu als grootste containerschip ter wereld. Tot Maersk Line in juni volgend jaar zijn eerste nieuwbouw van 18.270 teu uit een reeks van twintig in ontvangst neemt, blijft de ‘CMA CGM Marco Polo’ een recordschip.
De nieuwe containerreus van CMA CGM gaat onder Britse vlag varen en ligt momenteel aan de afbouwkade bij Daewoo in het Zuid-Koreaanse Okpo. Dat is dezelfde scheepswerf die ook de eerste nieuwe recordschepen voor Maersk aan het bouwen is.
De ‘CMA CGM Marco Polo’ is het zesde schip uit een reeks van acht, die in mei 2007 besteld werd. De eerste boot uit die reeks kwam in november 2009 in de vaart als ‘CMA CGM Christophe Colomb’ en heeft een capaciteit van 13.830 teu.
Omwille van de economische crisis werd de oplevering van de volgende schepen uitgesteld. Tevens werd besloten om de drie schepen die in oktober dit jaar en in april 2013 in de vaart zouden komen, nog dertig meter langer en een rijtje containers breder te maken dan de eerste vijf schepen die intussen al in de vaart zijn.
Hoewel de ‘CMA CGM Marco Polo’ twee meter korter is dan de ‘Emma Maersk’ en bovendeks maar 21 rijen containers laadt (tegenover 22 voor het Deense schip) is de uiteindelijke capaciteit toch iets hoger omdat het brughuis en de motor gesplitst werden. Als gevolg daarvan kunnen de containers achter de brug hoger gestapeld worden. De schepen van Maersk hebben ook een spitsere voorsteven waardoor daar minder containers kunnen geladen worden, maar dat komt wel de wendbaarheid ten goede.
Southampton wordt de eerste Noord-Europese haven die het nieuwe recordschip op 10 december mag ontvangen. Daarna staan aanlopen in Hamburg en Bremerhaven op het programma, waarna de ‘CMA CGM Marco Polo’ op 16 december in Rotterdam verwacht wordt. Een dag later zal ook Zeebrugge het nieuwe recordschip op bezoek krijgen.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Gerelateerde Media
Image
Dit schip onttroont de ‘Emma Maersk’ van 15.550 teu als grootste containerschip ter wereld.
Het schip begint op 7 november aan de maidentrip voor de FAL1 Service naar Noord-Europa.
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Alleen voor abonnees
‘Een gemiste kans’
Consolidatie in ferrysector
Rhenus zet top Skylink Handling aan de kant
Sterke daling containeroverslag in havens Bremen
Extra subsidie Duitsland voor Euro VI
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport