Nieuwsblad Transport | Article
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerreus van MSC botst tegen Berendrechtsluis
Maasvlakte 2 is open (+foto's)
ABN Amro: niet méér vervoeren, maar slimmer
Bouw derde spoor kan in 2014 van start
CBRB: ‘We stoppen ermee’
Zim sluit zich aan bij China Shipping
Dure loc fnuikt spoorvervoer
EU wil meer concurrentie met haven Rotterdam
'Goedkopere' Maasvlakte vandaag geopend
'Binnenvaartfusie gaat door'
Poll
All-in tarieven, dat zouden alle rederijen moeten doen
Ja, eindelijk transparante prijzen
Niet doen, want rederijen verliezen mogelijkheid om inkomsten te krijgen
Het verandert weinig, want eigenlijk doen ze het nu al
Anders, namelijk...
Stem
Bekijk de resultaten
Foto: Dr. Peters Group
Printen
Share
|
Smit Salvage mag ‘MSC Flaminia’ bergen
17 juli 2012
De eigenaar van het schip ‘MSC Flaminia’ dat na een explosie zonder bemanning op de Atlantische Oceaan dobbert, heeft Smit Salvage uit Rotterdam gevraagd om schip en lading proberen te redden.
Op het 6.732 teu grote containerschip brak zaterdagochtend brand uit in een laadruim. Toen de bemanningsleden het vuur begonnen te bestrijden, werden ze verrast door een ontploffing. Intussen blijkt dat het bemanningslid dat zaterdag aan zijn brandwonden is bezweken, de eerste officier was. Een ander bemanningslid blijft vermist.
Op vraag van eigenaar NSB Reederei heeft Smit Salvage intussen de sleepboot ‘Fairmount Expedition’ naar de op drift zijnde ‘MSC Flaminia’ laten vertrekken. Deze sleepboot die uitgerust is met een brandblusinstallatie, zou in de loop van de avond ter plaatse moeten komen. Pas dan zal duidelijk worden of het schip nog steeds brandt en of er nog een deel van de lading kan gered worden.
Gisteren is uit de Schotse haven Iverness ook een tweede sleepboot vertrokken, de ‘Anglian Sovereign’, die donderdagavond of vrijdagochtend in de buurt van de ‘MSC Flaminia’ moet arriveren. NSB Reederei laat ook een eigen schip van koers veranderen, dat eventueel de bergingswerken kan ondersteunen.
Voor Smit is dit een belangrijke opdracht. Het schip is wellicht nog zo’n 40 miljoen dollar waard en de waarde van de lading aan boord kan ongeveer het drievoudige daarvan bedragen. Het schip is verzekerd bij de Swedish Club, die ook al moet opdraaien voor de kosten van de ramp met de 'Rena'.
Intussen is een eerste foto van de brandende ‘MSC Flaminia’ openbaar gemaakt. Die foto werd genomen van op de olietanker ‘DS Crown’ van de Dr. Peters Group, die zaterdag op 45 kilometer afstand van het containerschip voer en als eerste ter plaatse kwam om 22 bemanningsleden en twee meereizende passagiers op te pikken.
Van de drie gewonde bemanningsleden die na hun overbrenging door de ‘MSC Stella’ naar de Azoren werden gebracht, zijn er intussen twee buiten levensgevaar. Het derde slachtoffer werd overgevlogen naar een hospitaal in Portugal dat gespecialiseerd is in de behandeling van zware brandwonden. De andere twintig overlevenden zullen morgenavond met de tanker ‘DS Crown’ in Falmouth aankomen en gerepatrieerd worden.
De ‘MSC Flaminia’ had normaal gezien vandaag in Antwerpen moeten aankomen om er lading uit Vera Cruz, Altamira, Houston, New Orleans, Mobile, Freeport (Bahamas), Savannah en Charleston te lossen.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Alleen voor abonnees
‘Een gemiste kans’
Consolidatie in ferrysector
Rhenus zet top Skylink Handling aan de kant
Sterke daling containeroverslag in havens Bremen
Extra subsidie Duitsland voor Euro VI
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport