Nieuwsblad Transport | Article
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerschip ‘MOL Comfort’ scheurt midden op zee
Verladers in spanning over containers 'MOL Comfort'
Grootste drie rederijen vormen alliantie
Chauffeur omgekomen bij ongeval op A15
Nederlandse drugsbende laat computers Antwerpse terminals hacken
Dubbelrol LR bij Fyra
Chinezen kopen AVR
Orange Blue Terminal geopend
Havenwerkers strijden voor korte mouwen
Lidl neemt nieuw dc in Heerenveen in gebruik
Gerelateerde dossiers
Luchtvracht
» Bekijk dossier
Markt en conjunctuur
» Bekijk dossier
Spoor
» Bekijk dossier
Poll
Printen
Share
|
Kuehne + Nagel ziet winst fors dalen
16 juli 2012
Kuehne + Nagel zag de winst voor belastingen in het eerste halfjaar dalen van 398 miljoen Zwitserse frank (331 miljoen euro) naar 288 miljoen frank (240 miljoen euro).
De winstdaling was deels het gevolg van een boete van 65 miljoen frank (54 miljoen euro) die de Zwitserse expediteur en logistiek dienstverlener door de Europese Commissie kreeg opgelegd wegens kartelvorming in de luchtvracht.
Zonder die boete zou de winst evenwel ook zijn gedaald, met 45 miljoen frank, als gevolg van moeilijke marktomstandigheden. Daarvan was vooral in het eerste kwartaal sprake.
K+N slaagde er niettemin in de omzet met 2,8% op te voeren tot bijna 10,1 miljard frank (8,4 miljard euro). Het operationele resultaat ging daarentegen 9,8% naar beneden op 378 miljoen euro. Het bedrijf reageerde op de daling met kostenbesparingen die, melden de Zwitsers in hun
halfjaarbericht
, in het tweede kwartaal al vruchten afwierpen.
Het bedrijf klaagt over lagere vrachtvolumes tussen Azië en Europa en Noord-Amerika. In de zeevrachtexpeditie ging het op andere vaargebieden, zoals de uitvoer van Azië naar het Midden-Oosten, Zuid-Amerika en Afrika, een stuk beter. In de zeevracht verwerkte K+N 8% meer aan vrachtvolumes. Het bedrijf zegt daarmee ruim twee keer zo sterk gegroeid als de markt. De marktgroei schat K+N op 3,5%.
De luchtvrachtvolumes bleven in de eerste zes maanden dalen. De gehele markt kromp volgens K+N met 4% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf zelf wist echter zijn prestatie in tonnen met 1% op te voeren. Ook de brutowinstmarge ging in het tweede kwartaal omhoog, tot 27%, maar bleef in de eerste zes maanden onder het niveau van dezelfde periode vorig jaar. Het operationele resultaat in de luchtvracht daalde intussen met bijna 11%.
In het landvervoer over de weg en het spoor voerde de expediteur de netto-omzet 9,8% op. In de grote economieën van Europa (Duitsland, Frankrijk, Verenigd Koninkrijk) was de gang van zaken 'bevredigend', aldus K+N. Het operationele resultaat in het landvervoer steeg 7,4% in vergelijking met hetzelfde tijdvak vorig jaar.
In de contractlogistiek steeg de omzet met 6,9%, vooral dank zij flinke vraag in Noord-Europa, Azië en Zuid-Amerika. In Frankrijk en enkele landen in zuidelijk Europa moesten enkele slecht renderende vestigingen worden gesloten. Al met al daalden in deze divisie het bedrijfsresultaat (met 15,3%) en de marge, die van 4,1 naar 3,3% terugliep.
De rest van het jaar blijft het concern de nadruk leggen op kostenbesparing.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Reacties
17 juli 2012 om 12:37
Rick van der Wees
inderdaad
loading...
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Alleen voor abonnees
Menlo naar Fokker Logistics Park
Truckers gaan acties opvoeren
Bouw Trilogiport van start
DB bestelt 450 locs bij Bombardier
Ardagh besteedt logistiek uit aan Heebink
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport