Nieuwsblad Transport | Article
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerschip ‘MOL Comfort’ scheurt midden op zee
Grootste drie rederijen vormen alliantie
Chauffeur omgekomen bij ongeval op A15
Nederlandse drugsbende laat computers Antwerpse terminals hacken
Dubbelrol LR bij Fyra
Orange Blue Terminal geopend
Chinezen kopen AVR
Lidl neemt nieuw dc in Heerenveen in gebruik
KLM bouwt vrachtsamenwerking met Etihad uit
Groningen Seaports is nu een NV
Gerelateerde dossiers
Spoor
» Bekijk dossier
Poll
Val transportondernemingen nu niet lastig met extra milieumaatregelen
Ja, we hebben wel wat anders aan ons hoofd
Milieu gaat voor alles
Anders, namelijk...
Stem
Bekijk de resultaten
Printen
Share
|
Spoorvervoerders werken samen om versperring Gotthard op te vangen
13 juni 2012
Operators in het spoorvervoer door Zwitserland hebben de handen ineengeslagen om de gevolgen van de versperring van de Gotthard-spoorbaan op te vangen.
Bedrijven hebben gezamenlijk hun capaciteit op de alternatieve route via Lötschberg en Simplon opgevoerd.
Dat melden BLS Cargo, SBB, Ralpin en Hupac. De spoorondernemingen en operators in het gecombineerd vervoer hebben hun ladingvolumes en capaciteit in een pool ondergebracht om materieel maar zo goed mogelijk te benutten en zoveel mogelijk lading door Zwitserland te krijgen.
Zo heeft Ralpin, een aanbieder van vervoer per 'Rollende Landstrasse' (vrachtauto's en trailers op de trein), zijn aanbod over de Lötschberg-route verminderd om onbegeleid spoorvervoer voorrang te bieden. BLS Cargo stelt in opdracht van infrastructuurbeheerder SBB/BLS aan alle spoorbedrijven extra tractie ter beschikking op bergtrajecten.
Aan de grenzen zorgt SBB Cargo voor extra rangeerpersoneel en -materieel. Hupac op zijn beurt stuurt het verkeersvolume zodanig dat treincapaciteit maximaal wordt benut. Op de RoLa van Ralpin wordt dan weer voorrang gegeven aan gevaarlijke lading, om die zoveel mogelijk weg van de weg te houden.
Een knelpunt in de hele operatie is het emplacement bij Domodossola. De Italiaanse spoornetbeheerder RFI heeft een pool van locomotieven en machinisten gevormd om treinen zo goed en zo kwaad als het kan door deze flessehals te proppen. De douanes aan de Lötschberg-route werken volcontinu om zoveel mogelijk lading doorgang te verlenen.
De Gotthard-spoorverbinding zal naar verwachting nog weken onbruikbaar zijn na een aardverschuiving, waarbij grote hoeveelheden rotsblokken op de rails terechtkwamen. De spoorbedrijven voorzien een schade die in de miljoenen zal lopen. Ze vrezen ook voor reputatieschade voor het spoorvervoer als zodanig.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Alleen voor abonnees
DB bestelt 450 locs bij Bombardier
Ardagh besteedt logistiek uit aan Heebink
EVO: België strooit met boetes
Deutsche Bahn deed in buitenland aan omkoping
Hödlmayr koopt autovervoer Lucas Logistics
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport