Nieuwsblad Transport | Article
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Krant
NT Dagen
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Partner nieuws
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
AB Texel volgens moederbedrijf tot de zomer gered
Unifeeder meldt congestie bij ECT
Rampzalig kwartaalresultaat voor Maersk Line
MSC blijft grootste carrier op trans-Atlantic
Daewoo start bouw recordschip voor Maersk Line
Franse bonden ongerust over toekomst Novatrans
DB Schenker bouwt nieuw centrum voor Kone
Overslag Amsterdamse havenregio stijgt 5%
Tarieven in Verre Oostentrade opnieuw onder druk
DHL: meer stadsdistributie met bakfietsen (+foto's)
Poll
Meer los- en laadruimte erbij, doet agressie tegen chauffeurs verminderen
Ja
Nee
Er is een andere maatregel noodzakelijk, namelijk...
Stem
Bekijk de resultaten
Foto (c) Havenbedrijf Antwerpen
Printen
Share
|
Tweede proefaanloop van recordschip Maersk voor Antwerpen
03 februari 2012
1
2
3
4
5
De 15.550 teu grote ‘Eleonora Maersk’ vaart vanavond de Westerschelde op en gaat in Antwerpen lossen in plaats van in Rotterdam.
Het containerschip dat samen met zeven zusterschepen het grootste ter wereld is, komt rechtstreeks uit Tanjung Pelepas en heeft 2.200 containers (3.700 teu) aan boord met bestemming Rotterdam, die nu in Antwerpen gelost zullen worden. Het schip uit de AE10-dienst arriveert uit het Verre Oosten met een diepgang van 13,8 meter.
Volgens de Deense rederij wordt het schip niet afgeleid omwille van de acties bij APM Terminals in Rotterdam, waar de ‘Eleonora Maersk’ behandeld had moeten worden. De Deense rederij wil een tweede keer uittesten of deze megaschepen op Antwerpen kunnen ingezet worden.
Een eerste proefvaart met de ‘Edith Maersk’ (foto) verliep drie weken geleden probleemloos. Verwacht wordt dat de Permanente Commissie van Toezicht op de Scheldevaart na een tweede succesvolle opvaart het licht definitief op groen zal zetten voor de komst van dit soort schepen naar Antwerpen.
Maersk Line wil over een uitmogelijkheid voor de E-klasse beschikken indien de situatie in Rotterdam dat vereist. Mogelijk wil de rederij deze eenheden vanaf volgend jaar ook overhevelen naar de AE2-dienst die Antwerpen wekelijks aanloopt; wanneer in de AE10-dienst de eerste nieuwe recordschepen van 18.000 teu worden geïntroduceerd.
De containerreus zal bij de op- en afvaart langs de Schelde wellicht weinig kijklustigen trekken. De ‘Eleonora Maersk’ wordt deze nacht immers om één uur aan de Deurganck Terminal van PSA verwacht en zal om tien uur ’s avonds de trossen weer losgooien en koers zetten naar Bremerhaven.
Reacties
05 februari 2012 om 10:52
jan
Anoniem, hoe hard is jou conclusie? Anoniem kan je alles vermoeden of beweren. Mijn collega's bij Uniport worden hierdoor wel in een kwaad daglicht gesteld en dat kan niet de bedoeling zijn. Zekers zullen de containers terug komen per spoor, auto of lichters.In eerste instantie moet Belgie bedenken of dit besmet werk zou zijn. Een optie partij eerst Rotterdam en Antwerpen of andersom.In iedergeval heeft Mearsk een uitval haven voor eventulele calimiteiten zoals stakingen.
03 februari 2012 om 02:09
Ed Vercammen
Dan hebben Maersk en Uniport het goed voor mekaar. Als je om onredelijke redenen het werk neerlegt moet je er ook rekening mee houden dat partijen andere wegen bewandelen. Dan moet je niet anoniem een reactie plaatsen. Noem dan je naam etc.
03 februari 2012 om 12:33
Anoniem
Door deze actie wordt de staking op apmt doorbroken omdat alle containers die in antwerpen worden gelost, per lichter terug worden gebracht naar uniport rtm door operator BLT. Hiermee is uniport stakingsbreker.
loading...
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Type the code from the image
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Alleen voor abonnees
Prijsdalingen op spotmarkt houden aan
Thessa Menssen van Havenbedrijf naar BAM
Omzet SBM Offshore valt tegen
Recordschepen van Maersk worden nog iets groter
Debat over controversiële infrastructuur uitgesteld
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Partner nieuws
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Krant
NT Dagen
Copyright (c) 2012 Nieuwsblad Transport