Nieuwsblad Transport | ArticleWegvervoer
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerreus van MSC botst tegen Berendrechtsluis
Maasvlakte 2 is open (+foto's)
ABN Amro: niet méér vervoeren, maar slimmer
Bouw derde spoor kan in 2014 van start
CBRB: ‘We stoppen ermee’
Zim sluit zich aan bij China Shipping
EU wil meer concurrentie met haven Rotterdam
'Goedkopere' Maasvlakte vandaag geopend
‘Modal shift op schema’ (+video)
Dure loc fnuikt spoorvervoer
Poll
All-in tarieven, dat zouden alle rederijen moeten doen
Ja, eindelijk transparante prijzen
Niet doen, want rederijen verliezen mogelijkheid om inkomsten te krijgen
Het verandert weinig, want eigenlijk doen ze het nu al
Anders, namelijk...
Stem
Bekijk de resultaten
Printen
Share
|
Cao-akkoord wegvervoer over 'gelijk werk, gelijk loon'
08 juni 2012
Werkgevers en werknemers zijn het eens geworden over beperking van de inschakeling van buitenlandse chauffeurs die zwaar onder de Nederlandse arbeidsvoorwaarden worden beloond.
Deze afspraak maakt deel uit van een 'onderhandelingsresultaat' over een nieuwe cao, dat in de nacht van donderdag op vrijdag is bereikt.
Een principeakkoord over alle onderhandelingspunten is nog niet bereikt, zegt onderhandelaar Huub van den Dungen van FNV Bondsgenoten. Over het aan banden leggen van de inschakeling van goedkope buitenlandse chauffeurs, onder het motto 'gelijk werk, gelijk loon', zijn partijen het wel eens.
Volgens onderhandelaar Frans Westerman van CNV Vakmensen is overeenstemming bereikt over een loonsverhoging van 1,5% per 1 januari 2013 en een verdere verhoging met 0,5% per 1 juli van dat jaar. Volgens FNV-onderhandelaar Van den Dungen gaat het hier om een compromis dat bij de werkgevers, namens wie onder meer door Transport en Logistiek Nederland (TLN) wordt onderhandeld, nog heel gevoelig ligt.
Eens zijn partijen het erover dat uitzendkrachten voortaan zodra zij hun werk beginnen worden beloond volgens de basisvoorwaarden van de nieuwe cao. Ook wordt de verblijfskostenvergoeding voor chauffeurs aan boord van ferryschepen gehandhaafd. De werkgevers wilden die afschaffen. Wel is afgesproken dat als bedrijven in de praktijk moeite hebben met deze vergoeding, er naar een betere oplossing kan worden gezocht.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Reacties
11 juni 2012 om 06:29
leon van der weele
ik ben t met bovenstaande schrijvers eens hoor maar wat kwaliteit betreft valt er onder de nederlandse chauffeurs ook nog genoeg winst te behalen. Dit is in ieder geval een stap in de goede richting maar we zijn er nog niet
11 juni 2012 om 12:42
evy willems
Gelijk werk, gelijk loon is eigen een aanfluiting van de capaciteiten van Nederlandse chauffeurs. Waarom zouden die Oost-Europeanen hetzelfde loon moeten krijgen als Nederlandse chauffeurs, terwijl hun prestaties en kwaliteit van werk stukken lager ligt dan de Nederlandse chauffeurs. Akkoord, de uitbuiting zoals nu gebeurt kan niet langer, maar gelijk loon voor die Oost-Europeanen is er toch wel sterk over, want die prijs zijn ze helemaal niet waard.
10 juni 2012 om 11:21
Gerard van Westreenen
"Gelijk werk gelijk loon",daar zijn de partijen het wel eens.Maar de praktijk is weerbarstig,zeker als er teveel kaf onder het koren zit en verladers bepalen wat het tarief mag zijn.
09 juni 2012 om 06:00
Ruud van Gerrevink
Dus als een Poolse chauffeur een pendel NL - UK doet in NL loondienst, moet hij NL CAO krijgen. Dat hoefde overigens niet in de CAO te staan, maar was al zo volgens geldende internationale verdragen. Maar gaat een NL chauffeur in NL loondienst die een pendel Duitsland - Zwitserland doet, nu conform CAO volgens Duitse norm uitbetaald krijgen?
09 juni 2012 om 09:58
Chauffeur
Is een begin maar lost natuurlijk niets op! De grote jongens zijn de echte boosdoeners en hebben hun auto's uitgevlagt naar goedkope lonenlanden. ,, Één Europa" ben daar volledig voorstander van maar er had meer over moeten worden nagedacht!
loading...
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport