Nieuwsblad Transport | ArticleScheepvaart
Inloggen
Abonneren
Adverteren
Nieuwsbrief
RSS Feed
De krant in pdf
Nieuws
Modaliteiten
NT Intelligence
Dossiers
Service
Events
Krant
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Meest gelezen
Containerschip ‘MOL Comfort’ scheurt midden op zee
Verladers in spanning over containers 'MOL Comfort'
Grootste drie rederijen vormen alliantie
Chauffeur omgekomen bij ongeval op A15
Nederlandse drugsbende laat computers Antwerpse terminals hacken
Dubbelrol LR bij Fyra
Havenwerkers strijden voor korte mouwen
Chinezen kopen AVR
Orange Blue Terminal geopend
Lidl neemt nieuw dc in Heerenveen in gebruik
Printen
Share
|
Odfjell schrapt 'significant deel' banen
21 september 2012
Het in opspraak geraakte tankopslagbedrijf Odfjell Terminals Rotterdam (OTR) wil een ‘significant deel’ van de huidige 350 banen bij het bedrijf schrappen.
Hoeveel precies, wil de directie vooralsnog niet bekendmaken, ook niet aan de bonden.
Dat blijkt uit een verklaring die het bedrijf vrijdag heeft verstuurd. Bestuurder Ruud Wennekes van de FNV Bondgenoten is woedend over de opstelling van het bedrijf. Bonden zouden alleen aan de onderhandelingstafel mogen komen als ze eerst een geheimhoudingsverklaring tekenen. Daarnaast zouden zij hun kaderleden bij Odfjell niet mogen meenemen naar het overleg.
De ‘ingrijpende organisatieverandering’, zoals Odfjell de ontslagoperatie noemt, is noodzakelijk omdat het bedrijf de inkomsten ziet kelderen na de safety shutdown van eind juli.
De directie spreekt van een ‘onbalans tussen de uitgaven en de inkomsten’. ‘Om de toekomst van OTR veilig te stellen, is het nodig om met minder mensen een hoogwaardigere organisatie neer te zetten’, zo laat het management weten. Dat besloot eind juli de terminal stil te leggen na een jarenlang falend veiligheidsmanagement.
De terminal raakte begin deze maand Shell als grootste klant kwijt omdat Odfjell niet aan zijn contractuele verplichtingen kan voldoen. Het bedrijf kan niet genoeg capaciteit bieden omdat alle 283 opslagtanks leeggemaakt en geïnspecteerd moeten worden. Milieudienst Rijnmond (DCMR) heeft inmiddels zo’n 50 tanks weer goedgekeurd.
FNV Bondgenoten ondertekent de geheimhoudingsverklaring niet omdat de bond zijn achterban dan niet kan informeren over het verloop van de onderhandelingen. Odfjell zegt sterk te hechten aan vertrouwelijkheid ‘om verdere onzekerheid onder de medewerkers te voorkomen’.
‘Zodra alle details van de organisatieverandering zijn uitgewerkt, dient de directie bij de ondernemingsraad een adviesvraag in. Ook aan de vakbonden wordt dan alsnog een advies gevraagd’, aldus Odfjell.
Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik hier voor meer informatie.
Sluiten
Reageren
Beoordeel dit artikel:
1
2
3
4
5
Uw naam: *
E-mailadres: *
Uw bericht: *
Reageren
Alle velden met * zijn verplicht
loading...
Nieuws
De Markt
Overheid
Bestemmingen
Bedrijfsnieuws
De Praktijk
Mensen
Opinie
Abonneenieuws
Modaliteiten
Scheepvaart
Wegvervoer
Luchtvracht
Spoorvervoer
Binnenvaart
NT Intelligence
Faillissementen
Personalia
Woordenboek
Agenda
Polls & reacties
Dossiers
Scheepvaart
Luchtvracht
Wegvervoer
Binnenvaart
Logistiek
Spoorvervoer
Politiek
Service
Vacatures
Links
Abonneren
Adverteren
Advertising
Video
Contact
Wie is wie?
Events
Krant
Copyright (c) 2013 Nieuwsblad Transport