De 2.200 Nederlandse werknemers van TNT krijgen een loonsverhoging van 2,2%. Daarnaast is er een convenant voor drie jaar ondertekend waarbij ‘het streven is dat de overname van TNT Express door UPS zonder gedwongen ontslagen zal gebeuren’.
Volgens bestuurder Reinier Stroo van FNV Bondgenoten biedt het convenant meer zekerheid over de toekomst voor de werknemers. ‘We blijven ook na een overname door UPS gesprekspartner bij de integratie van de twee bedrijven’, aldus Stroo. Verder zijn er afspraken gemaakt over werk-naar-werk begeleiding en is het bestaande sociaal plan verlengd tot 1 januari 2014.
De vakbonden FNV Bondgenoten, AbvaKabo FNV, CNV Publieke Zaak, BVPP hebben hun handtekening gezet onder het principeakkoord. Daarbij blijven de afspraken ook van kracht na een overname van TNT door UPS. ‘Dat was een voorwaarde voor ons in deze onderhandelingen’, aldus Stroo. ‘De werkers in dit bedrijf hebben al zoveel koersveranderingen meegemaakt. Zij verdienen duidelijkheid.’